Procedura badania

Jak samodzielnie pobrać materiał do badania?

Jeżeli chcesz przeprowadzić wiarygodny test DNA, należy w odpowiedni sposób pobrać próbkę. Jak to zrobić? Aby wymaz nadawał się do przeprowadzenia badania należy pobrać go na czczo lub po upływie dwóch godzin od spożycia posiłku, mycia zębów czy picia. W tym samym czasie nie należy również żuć gumy ani palić.
Na dokładnie umyte ręce należy założyć rękawiczki, które zostały załączone do zestawu. W nich też należy przeprowadzić całość czynności. Taka procedura da nam to pewność, że badania DNA powiodą się. Z plastikowego opakowania należy wyjąć wymazówkę, uważając, żeby chwycić ją za koniec bez aplikatora.
Bardzo istote jest, aby aplikator nie dotykał żadnej powierzchni, jak również nie był dotykany przez osobę, która pobiera sobie próbkę. Następnie należy wprowadzić aplikator do jamy ustnej osoby, od której pobierana jest próbka. Ważne, by przed rozpoczęciem pobierania osoba ta przełknęła ślinę. Aplikator przykładamy do wewnętrznej strony policzka i mocno pocieramy. Czynność należy powtórzyć również na wewnętrznej stornie drugiego policzka. Następnie wystarczy włożyć aplikator z powrotem do plastikowego pojemnika, zamknąć oraz opisać w wyznaczonym miejscu.

Pobieranie materiału w laboratorium.

Osoby, które nie chcą pobierać próbki na testy DNA samodzielnie, mogą udać się na pobranie wymazu do placówki macierzystej lub jednej z współpracujących. Aby poznać adres najbliższej placówki lub umówić się na konkretny termin należy skontaktować się z naszym Biurem Obsługi Klienta: - bezpłatna infolinia: 800 20 60 80 - lub 71 358 77 41-44. Zapraszamy do kontaktu.